+90 312 4345027 / +90 312 4345028

yenilik@yenilikosgb.com

İş Güvenliği çalışmalarından Osgb ile çalışmanın faydaları

İŞ GÜVENLİĞİ ÇALIŞMALARINDA OSGB ile ÇALIŞMANIN AVANTAJLARI

ankaraosgb

Ülkemizde iş güvenliği uygulamaları 30.06.2012 tarihinde çıkarılan 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu ile iş kazalarının azaltılması adına önemli bir adım atılarak iş güvenliği çalışmalarına ağırlık verilmeye başlanmıştır.

İş güvenliği esasen sadece iş yerlerin de değil hayatın her anında insanlar için önemli bir kavramıdır. İş güvenliği gelişmiş ülkelerde kişilerin ilköğretim hayatlarından önce bilgilendirilmeye başlanmaktadır. iş güvenliği çalışmaları uygulamaları ilerleyen yıllar da 30.06.2012 tarihinde çıkarılan yasadan destek alarak sırası ile ilköğretim okulların da, orta öğretim kurumları liseler ve üniversitelerde zorunlu ders olarak verdirilmesi iş güvenliği bilincinin daha hayatın başında olan kişilere öğretilmesi ileride hem iş güvenliği uygulamalarının başarılı olmasına hem de iş kazalarının azalmasına destek olacak bir proje olduğunu düşünüyoruz.Fabrikalarda iç ortam ölçümleri‘nin önemini hatırlatmak isteriz.

İş güvenliği uygulamalarının daha iyi olması için ihtiyaç olan işletmelerin bu hizmetleri ÇSGB İş güvenliği genel müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş OSGB firmalarından hizmet alınabileceği gibi firmalar kendi bünyelerinde İSGB’ ler oluşturarak da bu hizmetleri yürütebilirler.Bu yüzden bu konuda her türlü iç ortam ölçümleri nin yapılması iş güvenliği danışmanlığı nın sağlanması gerekmektedir.

İş güvenliği çalışmaları OSGB’ ler üzerinden yürütülmesi firmaların iş güvenliği çalışmalarına İSGB’ lere göre daha başarılı olduğu uygulamalar da görülmüştür. Bunun sebebi İş güvenliği konusunda OSGB’ ler çok farklı sektörlerde farklı tehlikeleri analiz ederek bu tehlikelere farklı çözüm önerileri ile bir çok tehlike ve riskler karşısında çözüm önerisi ve tecrübesi fazla olmasından dolayı daha başarılı olduğu görülmüştür.

Firmalarınızın İş güvenliği çalışmalarına ÇSGB İş güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından Yetkilendirilmiş Ankara osgb İş güvenliği firmamız YENİLİK OSGB ile tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyacağımızı bildirmek ister saygılarımızı sunarız.

Yenilik OSGB